Young Boys – Shakhtar Donetsk Tahmini

KOD : 454

Tarih : 03 Ağustos 2016

 •  Shakhtar, bu turlar için büyük tecrübe. Lucescu gitmiş olsa da bıraktığı mirasın kaybolmadığını ilk ayakta gördük, 2-0 kazandılar. Şimdi İsviçre’de, saldırgan bir rakiple karşılaşacaklar. Young Boys’un, turu çevirmek için ilk dakikadan itibaren saldırmaktan başka çaresi yok. Yükselecek tempo, Shakhtar gibi baskı altında dahi hücumu çok doğru yapan bir ekibin işine gelir. Gollü bir kapışmanın ardından 2 bahsim var.
  Tahmin 1:  Maç Sonucu 2
 • Turun ilk ayağını 2-0 kazanan Shakhtar, büyük ölçüde tur biletini cebine koydu. Ancak yine de rövanşta temkinli olmaları gerekiyor. Young Boys ise yüksek tempoda oynayan bir ekip. Maçlarında genellikle çok sayıda pozisyon oluyor. İlk maçı da 2-0’lık skorla kaybettikleri için rövanşta daha fazla risk alacaklardır. Son lig maçında Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını düşündüğü için maça konsantre olamayan Young Boys, kendi evinde Lugano’ya 2-1 kaybetmişti. Şimdi rövanşta daha fazla risk almalarını bekliyorum. Shakhtar belki de rakibinin açıklarından yararlanarak daha rahat bir galibiyet de elde edebilir. Tekrar yüksek tempolu ve gollü bir karşılaşma bekliyorum.
  Tahmin 2 : 2,5 Üst
 • İlk maçı evinde 2-0 kazanan Shakhtar turun kapısını sonuna kadar araladı. Evlerinde baştan sona üstün oynayan takım rakip kaleye 16 şut çekti. 1 topu direkten döndü. Rakipleri 10 kişi kaldı. Kırmızı kart gören Vilotiç bu maçta da yok. Ben bu maçta da Shakhtar’ın kazanmasını bekliyorum. Oranda çok cazip ama evinde İsviçre ekibinden de cesur futbol beklediğimden dolayı bol gol ihtimalini de es geçmememiz gerektiğini düşünüyorum. İlk tercihim ‘üst’ olacak.
  Tahmin 3 : 2,5 Üst
 • Ukrayna’daki ilk maçı 2-0 kazanan Shakhtar her zamanki turnuva takımı kimliğini sürdürerek ilerliyor. İsviçre temsilcisinde stoper Vilotic cezalı. Ev sahibinin gol bulma zorunluluğu, defansındaki eksiklik gollü maç vadediyor.
  Tahmin 4 : 2,5 ÜST
 • Fonseca’yı sevmem ya tuttu Shakhtar’ın teknik direktörü oldu iyi mi! Lucescu evladına böyle miras bırakmaz o derece yani. O takımı şu an kime verseler çalıştırır. Velhasıl takım iyi ama kriz yönetimi Lucescu’daydı. Şimdi ilk maçta 2-0 yenilen Young Boys’un Allah ne verdiyse oynayacağını düşünürsek o tempoyla daralan Shaktar’ı sahanın kenarından bir bakışıyla rahatlatacak Lucescu yok. Fonseca’da da onu yapacakmış gibi bir hal yok. Young Boys sahasında başka bir oyun oynayacakmış gibi geliyor bana. Hatta 2-0 gibi bir skor ve maç uzar gibi. Ben Fenerbahçe’yi elediğinde ayar olduğum Young Boys’a zeytin dalı uzatıyorum. Yanınızdayım.
  Tahmin 5 : Maç Sonucu 1
 • Ukrayna’da oynanan ilk maçı Shakhtar Donetsk 2-0’lık skorla kazanmayı başarmıştı. Young Boys’un tur biletine sahip olma ihtimali haliyle düşük ve yapabilecekleri sınırlı. Fakat maça risk alıp başlamaları, gol yemeden bulacakları bir gol inançlarının da artmasına sebep olacaktır. Cesur bir futbol bekliyorum ama buna karşılık Shakhtar hücumcuları da gol bulabilir. Nitekim Young Boys savunmasında Vilotic cezalı duruma düşmüştü. Taraf bahsinden ziyade gollü seçimler denenebilir.
  Tahmin 6 : 2,5 Üst