İtalya – İspanya ~ Hangi Kanalda ve Tahminleri

italya_ispanya

İtalya – İspanya Hangi Kanalda

  1. Grupta bu iki takım ilk 2 sırayı alacak ve lideri aralarındaki maçlar belirleyecek. Çünkü diğer ekipler zayıf, takılma ihtimalleri düşük. İtalya, son yıllarda kadrosundan beklenmeyecek derecede iyi futbol sergiliyor. Conte’den sonra gelen Ventura da 3-5-2’yi bozmayarak doğru bir hamle yaptı. İspanya ise son yıllarda istediği skorları alamasa bile hala ekol. Şartların çok denk olduğu bir maç.
  2. İtalya ilk maçta İsrail’i deplasmanda 3-1 mağlup etti. İtalya’nın ulusal düzeydeki turnuvalarda en büyük artısı hiç şüphesiz ki güçlü savunması. Kaliteli bir defans hattına sahip oldukları için pozitif sonuçlar elde edebiliyorlar. İspanya futbolu da her geçen gün düşüş gösterse de kaliteli isimlerle donanmış bir kadroya sahip. İtalya karşısında onlar da kolay risk alamazlar. İlk maçta Liechtenstein engelini zorlanmadan geçmişlerdi. Bu maçta da İtalya önünde savunmalarını konuştururlar. Zorlu karşılaşmada çok gol beklemiyorum. Tercihim alt.
  3. Bu maçta İspanya’nın neden favori gösterildiğini anlayamadım. İtalya Fransa 2016’ya damgasını vurmuş ve son 16’da İspanya’yı 2-0 yenmişti. Hatta o maçtan sonra Del Bosque istifa etmişti. İspanya yeni hocası ile Belçika ile oynadığı hazırlık maçında çok etkiliydi ardından da Leichestein’ı farklı yendi ama bu tip zor deplasmandan 3 puan ile dönebileceğine dair hala bir veri yok elimizde.
  4. İki ekip Avrupa Şampiyonası’nda karşı karşıya gelmiş, İtalya rakibini 2-0’la geçmeyi başarmıştı. Ayrıca genel bakışta da İspanya’nın performans olarak düşüşte, İtalya’nınsa çıkışta olduğunu söylemek yalan olmaz. Açıkçası Avrupa Şampiyonası’nda bana zevk veren takımlardan biriydi İtalya. Gök mavilileri iç saha avantajıyla bir adım önde görsem de gollere yöneleceğim. Karşılaşma 2-3 gol aralığında biter.

SONUÇ VE TAHMİN : MAÇ SONUCU 1 ve ALT SEÇEBİLİRSİNİZ