Fransa – İzlanda Maç Tahmini ve Yorum

Euro 2016 da yarı final için karşı karşıya gelecek diğer takımlar ise Fransa – İzlanda olacak. İşte bu maç hakkına kendi görüşlerimiz ve değerlendirmelerimiz.

Bizler 2 veya 3 adet tahmin vermekteyiz. Değerlendirmeyi sizler yapabilirsiniz.

  • Bu turnuvanın ön plana çıkan özelliklerinden biri de teknik direktör kalitesinin dünya futbolunda hızla düşüşe geçtiğinin kanıtlanmasıydı. Koskoca Fransa Milli Takımı da Deschamps’a emanet. Deschamps’ın kariyerine baktığınızda sadece 1 lig şampiyonluğu görüyorsunuz, onda da elinde müthiş bir kadro vardı. Taktik düzeyde sınıfta kalan vasat teknik adam, yıldız yönetmeyi de beceremiyor. Pogba’yla sorun yaşaması bunun kanıtı. Kısacası Fransa, potansiyelini ortaya koyamıyor, buralara ev sahibi avantajı ve yıldızlarının bireysel inisiyatifiyle geldi. İzlanda ise İngiltere galibiyetiyle hafife alınmaması gerektiğini kanıtladı. Cezalı Kante’siz direnci kırılacak Fransa, onlardan gol yer. Beklediğim skor 1-1.
    TAHMİN 1: KARŞILIKLI GOL VAR

 

  •  Çeyrek finalin diğer maçlara göre favorisinin daha belirgin olduğu tek karşılaşma bence bu. İzlanda takımını ve İsveç’li teknik adam Lagerback’i son derece takdir etmekle birlikte ev sahibi Fransa’nın özellikle etkili ve çok yetenekli orta sahası karşısında durabileceklerini düşünmüyorum. Son maçta Griezmann-Giroud formu ve bu formda katkısı olan Coman-Kante değişimi gibi etmenler, ne kadar bol seçeneğe sahip olduklarını gösteriyor. Forvet hattında Gignac’ı da sayabiliriz hatta. Bu maçta Fransızlar adına dezavantaj Kante’nin ve Adil Rami’nin sarı kart cezalısı oluşu ama Coman’ın Kante’nin yerine girdikten sonra takımdaki değişim de ortada. Fransızlar galibiyete yakın. Gollü maç beklentim yüksek çünkü muhteşem İzlanda seyircisinin takımına ek güç getireceği de aşikar.
    TAHMİN 2 : 2.5 GOL ÜSTÜ

 

One Response

  1. kumsal 01/07/2016