Euro 2016 Galler – Belçika Tahmini

Cuma, 1 Temmuz saat 22:00 da iki takım karşılaşacak. Kazanan takım yarı finale çıkmak için hak kazanacak. Aralarındaki diğer maçlara, oranlarına ve kadrolarına bakarak maçları değerlendirelim.

Galler – Belçika Tahmini

  • İki takım eleme gruplarında 2 kez karşılaşmıştı, şimdi çeyrek finalde birbirlerine rakip oldular. O kapışmaların Galler’de olanını ev sahibi 1-0 galip tamamlamış, Belçika’daki mücadele 0-0 bitmişti. Kuzey İrlanda sınavında bir kez daha gördük. Galler, muhteşem bir futbol sergilemiyor ama terinin son damlasına kadar savaşıyor. Kolay gol atamadıklarını bildikleri için de ilk etapta önceliği gol yememeye veriyorlar. Belçika gibi tehlikeli silahları bulunan bir rakip karşısında da kapanacaklar, Bale’in kontralarına güvenecekler. Belçika, Macaristan maçındaki gibi rahat pozisyona giremez. Özellikle ilk yarıda denge bozulmaz.
    SEÇİM : İLK YARI BERABERE
  • Turnuvada 3 çeşit takım profili ortaya çıktı. İlki, kadrodaki oyuncuları yetenek olarak birbirine yakın olup, takım kimliğini iyi sergileyenler. İkincisi bireysel yıldızlarının ayağına bakan ve onların performansına göre ilerleme ihtimali olan takımlar. Üçüncüsü de yıldızlardan ya da üst düzey çok sayıda oyuncudan oluşan takımlar. Galler turnuva öncesinde pek çok otorite tarafından Gareth Bale odağında kalacağı tahmin edilen ikinci kategoride bahsettiğim bir takım gibi gözüküyordu. Öyle de başladılar aslında ama devamında takım uyumu, motivasyon ve birliktelik artınca sadece Gareth Bale’e bağlı olmaktan çıkıp bu noktalara geldiler. Özellikle Ramsey performansı çok üst düzeyde idi. Hatta Allen de aynı şekilde. Karşılarında ise hem yıldız kategorisindeki oyuncusu fazla olan, hem de takım olarak iyi bir kimlik sergileyen Belçika var. Gizli favori gösterildikleri turnuva öncesinde, şu anda aldıkları skorlar ve muhtemel eşleşmeler düşünüldüğünde final adayı duruma geldiler. Ancak bu maçta 2 kritik eksikleri var. Bu eksiklerin 2’sinin de defansta olması önemli handikap. Thomas Vermaelen’in cezalı, Vertonghen’in sakat oluşu defans omurgasını tamamen bozacak. Hücum yönünde çok etkili oyunculara sahip olmakla birlikte defans açısından ciddi bir handikap var. Galler’in kaybetmeyeceğini ve gollü maç geçeceğini tahmin ediyorum.
    SEÇİM : 1 SIFIR ÇİFTE ŞANS

 

One Response

  1. muhsin 02/07/2016