Almanya – İtalya Tahminlerimiz

Almanya ile İtalya yani iki dev takım Euro 2016 da yarı final için karşı karşıya gelecek. Maç hakkında kendi görüşlerimizi verelim ve tahminde bulunalım..

MAÇ SAAT VE TARİHİ : 02 Temmuz 2016,  22:00  Cumartesi

  • İtalya’yı yenmek istiyorsanız en az onlar kadar savaşmanız gerekiyor. İspanya bunu yapabilecek bir takım değildi, haliyle elendi. Almanya ise İspanya’ya kıyasla ortaya daha fazla sertlik koyabilir. İtalya, bu kez o kadar kolay galip gelemez. 90 dakikada eşitliğin bozulması zor.
    TAHMİN1 : MAÇ SONUCU 0

Sürpriz isteyenler maçı bu şekilde oynayabilirler. Fakat alternatif ikinci tahminimiz ise;

  • Büyük isme sahip turnuva öncesinde final şansı verilmeyen takımlardan İtalya, oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla dikkat çekti. İspanya’yı elemelerinin ardından da acaba Almanları da eleyebilecekler mi sorusunu sordurmaya başladılar. Conte gibi taktik ustası bir teknik adamla çok disiplinli, iyi mücadele ederek ve sahanın basmadık yerini bırakmadan ilerliyorlar. Almanların, iyi defans yapan ve disiplinli oynayan takımlara karşı zorlandığını Polonya maçı için söyleyebiliriz. Ancak Löw’ün elinde seçenek o kadar fazla ki, oyun içerisinde gidişata göre farklı taktiklere geçişi kolay oluyor. Tam bir strateji maçı. İki kalede Neuer ve Buffon gibi dünyanın ilk 2 sırasındaki kaleciler olduğunu da hatırlatalım. 90 dakika beraberlik zor bozulur. Tahmini skorum 1-1.
    TAHMİN2 : KARŞILIKLI GOL VAR

One Response

  1. hakan 03/07/2016